Volím Svobodné

Ještě jednou stávka: Kdo hledá... nenajde

Kde by tak člověk mohl hledat informace o stávce:

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - http://www.msmt.cz - Čekal jsem, že na titulní stránce najdu výrazný odkaz, pod kterým najdu všechno, co ministerstvo ví a tuší. To jenom dokazuje, jak může být naivní i člověk s mnohaletými internetovými zkušenostmi. Reakce ministerstva se omezila na jedinou větu, ani výsledky vyhledávání nejsou k ničemu.
  • Odbory - http://www.odbory.cz - Typický výsledek doménové spekulace. Majitelem domény je "Zasobovani obchodu, v.o.s." a o odborech na ní člověk nenajde ani slovo.
  • Českomoravská konfederace odborových svazů - http://www.cmkos.cz - Tady už je to lepší, ale ne o moc. Uživatel se musí proklikat přes nenápadný odkaz "více" u aktualit, aby se dostal na stručnou tiskovou zprávu. Nicméně trochu pomůže i seznam odborových svazů, ze které se lze dostat na
  • Českomoravský odborový svaz pracovníků školství - http://www.skolskeodbory.cz/ - Tady je toho o stávce požehnaně, nicméně praktické informace (jako například seznam stávkujících škol) nikde.

Oficiální informační zdroje na Internetu selhaly. Po kolikáté už? Jejich roli zastouply soukromé informační servery, jako například iDnes. Ach jo.