Volím Svobodné

Go mobile!

Weblog na smartphone Sony Ericsson P800Můj weblog si nyní můžete číst nejenom prostřednictím standardního webového prohlížeče, ale též prostřednictvím kapesního počítače nebo mobilního telefonu.

Na adrese http://weblog.rider.cz/mobile/ byla spuštěna testovací verze speciální aplikace, která zpřístupňuje záznamy z logu i mobilním zařízením. Využívá technologie Microsoft Mobile Internet Toolkit, která podle typu zařízení, které k aplikaci přistupuje, patřičným způsobem formátuje výstup v HTML, XHTML nebo WML. Zároveň bere ohled na schopnosti toho kterého zařízení, rozměry obrazovky atd.

Zatím jsem měl možnost vyzkoušet funčnost na iPaqu (Pocket PC), smartphone Sony Ericsson P800 (Symbian OS) a na běžném WAPovém mobilním telefonu Siemens ME 45. Všude aplikace fungovala, včetně správného zobrazování diakritiky.

Byl bych velmi rád, kdybyste mohli vyzkoušet funkčnost aplikace i na jiných zařízeních, zejména pak na Palmech a Psionech. Ještě raději budu, pokud mi pak pošlete fotografii nebo screenshot obrazovky. Zajímalo by mne, jak stránky vypadají na různých zařízeních.

Zatím je přes PDA/WAP dostupná jenom základní funkčnost (prohlížení záznamů), v brzké době přibude i práce s komentáři a pro mne administrace, umožňující přidávání zpráv z mobilních zařízení.