Volím Svobodné

Paroubkova homosexuální šance

Premiér Paroubek je čistým produktem demokracie: osobou bez názoru a postoje, jejíž činy jsou křišťálovým populismem, řízeny toliko průzkumy veřejného mínění, jichž je otrokem. Takže když si přečetl, že podle průzkumů je 62% české veřejnosti pro registrované partnertství homosexuálů, začal jednat.

Odpůrci registrovaného partnerství se totiž rekrutují ze dvou hlavních směrů. První semeniště tvoří lidé s omezeným společenským rozhledem (ne-li přímo inteligencí), kteří v podstatě ani nevědí o čem je řeč, ale proti buzerantům jsou jaksi z principu, chlap má mít ženskou a jakýpak copak. U nich je Paroubek zapsán tak dobře, že ho tento krok nemůže nikterak ohrozit. Sice ho nepochopí, ale sympatie neztratí, protože sice ustoupil těm teploušům, ale podívej Máňo na toho mladého pana doktora Ratha, ten to vymete a bude ve zdravotnictví pořádek... Druhou líheň představují křesťansko - konzervativní kruhy. Tam se Paroubek ani nemusí snažit, neboť tam mu sluchu nikdo nepopřeje, neb jejich příslušníci jsou pevně ukotveni v náručí křesťanských nebo (želbohu) občanských demokratů.

Podpora registrovaného partnerství tudíž pro Paroubka nepředstavuje žádné zvláštní riziko: buď si může být jist, že přízeň neztratí a nebo nemá co by ztratil. Naopak mu může tento krok, bude-li úspěšný, získat cenné body u liberálnější částí společnosti. Ve všeobecném marasmu české politické scény je místo i pro impulsivní rozhodnutí typu "je to všechno na jedno brdo, ale socialisti aspoň prosadili ten zákon". A tohle je cílová skupina, kde ČSSD obecně a Paroubek zejména potřebuje každý hlas.

Ve světle shora uvedených témat je poměrně jasné, proč Paroubek zakázal svým poslancům hlasovat proti přijetí zákona.

Relevantní odkazy: